images-506

درباره جارو برقی مرکزی بیشتر بدانیم

 

دستگاه جارو مرکزی اولین بار در کشور کانادا طراحی و ساخته شد.با توجه به مشکلات و عوارض جانبی جاروی برقی معمولی در کنار همه محاسن آن،نظیر صدای زیاد موتور،انتشار غبار حاصل از مکش و دمش در هوا و ایجاد مشکلات زیاد برای بیماران ریوی و قلبی،آلوده نمودن فضا و لوازم موجود در خانه به گرد و غبار ، مصرف بالای برق و … این نوع جارو ابداع گردید و خیلی سریع مورد استقبال مردم قرار گرفت که با توجه به سبک زندگی فعلی (آپارتمان نشینی) به عنوان یکی از نیاز های روز و ضروری در صنعت ساختمان سازی مورد توجه قرار گرفته و جای خود را باز نمود و هم اکنون به عنوان یک ایتم اساسی در زمان طراحی ساختمان ها و مجتمع های مسکونی،اداری ، تجاری وکارگاهی در اولویت قرار میگیرد.

apamecovac

 

قدیمی ترین سیستم جارو

 

در این عکس اولین نوع جارو های خانگی،مکانیکی نشان داده میشود.

 

121212

نحوه نصب جارو مرکزی و لوله کشی سیستم انشعابی

 

سیستم جارو مرکزی آپامه دارای موتور های متفاوتی است که بسته به نوع ساختمان و متراژ در پایین ترین نقطه ساختمان جای گذاری شده  و توسط لوله کشی با لوله های upvc به واحد ها انشعاب میابد و در هر واحد بسته به متراژ تعداد مشخصی پریز مکنده  در مکان های مشخصی از واحدها که توسط کارشناسان شرکت جاروهای مرکزی آپامه تعیین میشود تعبیه می گردد.

1-زمان اجرای تاسیسات لوله کشی جاروی مرکزی ، بلافاصله پس از اجرای تاسیسات گاز و آب و فاضلاب در ساختمان می باشد.
2-لوله ها بایستی از جنس UPVC مرغوب با قطر  50mm و60mm بوده و اتصالات نیز از نوع مرغوب باشند.

3-دقت شود زایده ها و پلیسه های ایجاد شده بر اثر اره کردن لوله ها حتما برطرف گردد و برای اتصال لوله و زانو ها به یکدیگر حتما سطح بیرونی لوله را چسب اندود نمایید،در غیر این صورت تجمع چسب در داخل لوله باعث ایجاد زایده و افزایش احتمال گرفتگی در آینده خواهد شد.

4-توجه کنید در تمام مسیر لوله کشی که از بالا ترین قسمت ساختمان به سمت طبقات پایین انجام می گردد، در هیچ قسمتی “سیفون” ایجاد نشود و به عبارت دیگر امتداد مجدد لوله از پایین به طرف بالا صورت نگیرد.

5-محل اتصال لوله فرعی به اصلی باید حتما به صورت افقی  انجام شود.

6-عبور لوله ها باید از کوتاه ترین مسیر انجام گیرد و در مواقع برخورد با موانعی که امکان ایجاد حفره در آن میسر نیست،می توان برای عبور لوله از زانوهای مناسب با زاویه  45درجه استفاده نمود.

7-استفاده از زانوها واتصالات 45 درجه به استثناء مقطع پشت پریزهای مکنده ضروری است.علاوه بر این استفاده از سه راهی 45 درجه و رعایت قرار دادن صحیح زاویه در مسیر عبور هوا و مکش دارای اهمیت است.

10-محل نصب دستگاه جاروی مرکزی بهتر است در پایین ترین نقطه ساختمان و در مکانهایی مانند موتورخانه، زیرزمین، پارکینگ، انباری و … باشد. در مجاورت محل نصب دستگاه یک عدد پریز برق قرار دهید.همچنین در صورت تمایل می توان دریچه ای برای خروجی هوای دستگاه در نظر گرفت.

12-محل نصب پریزهای مکنده را باید به صورتی انتخاب کرد که بتوان با استفاده از آن بیشترین سطح ممکن را تحت پوشش قرار داد.به طوری که در نهایت بتوان تعداد کمتری پریز نصب کرد و با کمترین تعداد پریز مکنده بیشترین سطح را نظافت نمود.

13-در پایان مرحله لوله کشی لازم است حتما صحت اجرای آن تست شود

4_1062160874183065612

اساس کار با جارو مرکزی

 

کاربر با اتصال یک شیلنگ خرطومی مخصوص به پریز عمل مکش و جارو کردن را بدون هیچ سر و صدایی بطور اتوماتیک انجام میدهد و پس از اتمام کار با خارج نمودن شیلنگ خرطومی مخصوص از پریز دستگاه خاموش و مکش بطور خودکار قطع می شود.

فروش و نصب جارو های برقی مرکزی بی صدا ویژه ساختمان ها و برج ها

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *