لوله کشی جارو مرکزی

خانه / لوله کشی جارو مرکزی

150-a

1-زمان اجرای تاسیسات لوله کشی جاروی مرکزی ، بلافاصله پس از اجرای تاسیسات گاز و آب و فاضلاب در ساختمان می باشد.
2-لوله ها بایستی از جنس UPVC مرغوب با قطر  50mm و60mm بوده و اتصالات نیز از نوع مرغوب باشند.

3-دقت شود زایده ها و پلیسه های ایجاد شده بر اثر اره کردن لوله ها حتما برطرف گردد و برای اتصال لوله و زانو ها به یکدیگر حتما سطح بیرونی لوله را چسب اندود نمایید،در غیر این صورت تجمع چسب در داخل لوله باعث ایجاد زایده و افزایش احتمال گرفتگی در آینده خواهد شد.

4-توجه کنید در تمام مسیر لوله کشی که از بالا ترین قسمت ساختمان به سمت طبقات پایین انجام می گردد، در هیچ قسمتی “سیفون” ایجاد نشود و به عبارت دیگر امتداد مجدد لوله از پایین به طرف بالا صورت نگیرد.

5-محل اتصال لوله فرعی به اصلی باید حتما به صورت افقی  انجام شود.

6-عبور لوله ها باید از کوتاه ترین مسیر انجام گیرد و در مواقع برخورد با موانعی که امکان ایجاد حفره در آن میسر نیست،می توان برای عبور لوله از زانوهای مناسب با زاویه  45درجه استفاده نمود.

7-استفاده از زانوها واتصالات 45 درجه به استثناء مقطع پشت پریزهای مکنده ضروری است.علاوه بر این استفاده از سه راهی 45 درجه و رعایت قرار دادن صحیح زاویه در مسیر عبور هوا و مکش دارای اهمیت است.

10-محل نصب دستگاه جاروی مرکزی بهتر است در پایین ترین نقطه ساختمان و در مکانهایی مانند موتورخانه، زیرزمین، پارکینگ، انباری و … باشد. در مجاورت محل نصب دستگاه یک عدد پریز برق قرار دهید.همچنین در صورت تمایل می توان دریچه ای برای خروجی هوای دستگاه در نظر گرفت.

12-محل نصب پریزهای مکنده را باید به صورتی انتخاب کرد که بتوان با استفاده از آن بیشترین سطح ممکن را تحت پوشش قرار داد.به طوری که در نهایت بتوان تعداد کمتری پریز نصب کرد و با کمترین تعداد پریز مکنده بیشترین سطح را نظافت نمود.

13-در پایان مرحله لوله کشی لازم است حتما صحت اجرای آن تست شود

1 دیدگاه

  • اکبر ابراهیم پور

    باسلام من یه اپارتمان 120متریداریم که میخواهیم جاروی مرکزی نصب کنیم میخواستم هزینه ان را بدانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.